DVERE

 

Oceľové dvere Teckentrup sú dodávané v rôznych prevedeniach. Či už ľahšie a presvetlené určené do kancelárií a domácností alebo masívnejšie a stabilné dvere v špecializovaných odvetviach priemyslu. Komplexný program popredného nemeckého výrobcu oceľových dverí Teckentrup si kladie za úlohu 2 základné ciele – jedinečný interiérový dizajn a naplnenie vysokých technických požiadaviek projektantov.

Vďaka tzv. modulárnemu systému vieme nakonfigurovať Vaše vysnívané dvere do posledného detailu. Rozsah technických možností je tak veľký, že máme pre vás pripravených viac ako 400 000 kombinácií dverí. Prvotným  krokom pri výbere by preto mala byť správna voľba požadovanej funkcie: či už ochrana pred ohňom, dymom, vlámaním, hlukom alebo kombinácia viacerých spomenutých vlastností.

Protipožiarne dvere Teckentrup

Protipožiarne dvere zabraňujú šíreniu ohňa a zabezpečujú účinnú protipožiarnu ochranu budov, kedy najvyššou prioritou je ochrana ľudských životov. Dvere sú vhodné rovnako do rezidenčných a kancelárskych priestorov ako aj v priemyselnom sektore.

Dymotesné dvere Teckentrup

Dymotesné dvere majú za úlohu zabrániť prieniku dymu do únikových ciest. Tým pádom uľahčujú ľudom v počiatočnej fáze požiaru opustiť budovu rýchlejšie a bez nutnosti použitia ochranných masiek.

Bezpečnostné dvere Teckentrup

Bezpečnostné funkcie dverí odolných proti vlámaniu sú z vonkajšej strany dverí ťažko rozpoznateľné v porovnaní s bežnými dverami. V momente, keď sú však budú potrebné si plnia svoju funkciu, na ktorú boli určené.

Zvukovo izolačné dvere Teckentrup

Zvukovo izolačné oceľové dvere sa používajú všade tam, kde je potrebné zamedziť šíreniu hluku – či už z exteriéru do interiéru alebo naopak, až do 57 dB. Efektívnej zvukovej izolácií (~ 40 dB) je možné dosiahnuť aj pri protipožiarnych dverách.

Viacúčelové dvere Teckentrup

Viacúčelové oceľové 1- a 2-krídlové dvere sa používajú do vonkajšieho alebo vnútorného prostredia. V závislosti od modelu má krídlo viacúčelových dverí hrúbku 42 alebo 62 mm, s možnosťou širokého výberu doplnkov, prevedení, či presklení.