BIOKLIMATICKÉ PERGOLY

Bioklimatick├ę pergoly

Bioklimatick├ę pergoly vytv├íraj├║ pohodln├ę prostredie pre tr├ívenie vo─żn├ęho ─Źasu, napr├şklad na terase rodinn├ęho domu, ─Ź├şm roz┼íiruj├║ obytn├║ z├│nu a┼ż do z├íhrady. Pergoly Isotra s├║ dod├ívan├ę bu─Ć v samonosnom preveden├ş so 4 stojkami (ARTOSI 4) alebo pridru┼żen├ę k obvodovej stene domu (ARTOSI 2) s 2 nohami. Rovn├í obvodov├í kon┼ítrukcia pergoly (bez sklonu) je podopret├í hlin├şkov├Żmi stojkami s prierezom 110 x 110 mm. Bo─Źn├ę strany je mo┼żn├ę vybavi┼ą ─Ćal┼í├şmi prvkami tieniacej techniky, napr. screenov├ę rolety.

Bioklimatick├ę pergoly je mo┼żn├ę vybavi┼ą LED osvetlen├şm integrovan├Żm po vn├║tornom obvode pergoly. Pre plne automatizovan├ę ovl├ídanie je mo┼żn├ę pergolu integrova┼ą do ak├ęhoko─żvek inteligentn├ęho riadiaceho syst├ęmu. Pergoly ARTOSI v sebe kombinuj├║ inovat├şvny dizajn s vysokou stabilitou kon┼ítrukcie sp─║┼łaj├║ce pr├şsne statick├ę sk├║┼íky rovnomern├ęho za┼ąa┼żenia lamiel v zatvorenom stave o hmotnosti a┼ż 140 kg na meter ┼ítvorcov├Ż.

0┬░ - 2000 ┬░
Rozsah náklonu lamiel
kg
Za┼ąa┼żenie na meter ┼ítvorcov├Ż

Bioklimatická pergola ARTOSI

Bioklimateck├í pergola ARTOSI je vyr├íban├í v dvoch vyhotovenia. Zatia─ż ─Źo pergola ARTOSI 2 je samonosn├í pergola s 2 z├íkladov├Żmi nohami a kotviacim profilom do steny domu, ARTOSI 4 je plne samonosn├í bioklimatick├í pergola so ┼ítyrmi z├íkladn├Żmi stojkami. Obe verzie je mo┼żn├ę spriahnu┼ą do modul├írnym syst├ęmom ved─ża seba alebo za sebou.

bioklimatick├í pergola s LED osvetlen├şm
Pergola Mira 2
2000
Max. ┼í├şrka (mm)
2000
Max. d─║┼żka (mm)
Max. v├Ż┼íka (mm)
Max. plocha (m2)

Celkov├í v├Ż┼íka pergoly s otvoren├Żmi lamelami┬áo 90┬░┬áje o 250 mm vy┼í┼íia ako je objedn├ívan├í ─Źist├í podchodzia v├Ż┼íka. Bioklimatick├í pergola dlh┼íie ako 6 120 mm m├í 2 dodato─Źn├║ podpern├║ stojku.

Realiz├ície bioklimatick├Żch pergol

Funkcie bioklimatickej pergoly

Z├íkladn├Żmi funkciami bioklimatickej pergoly je ochrana pred slnkom a da┼ż─Ćom. Z├írove┼ł, v─Ćaka nat├í─Źaniu lamiel je mo┼żn├ę terasu prirodzene vetra┼ą, ─Ź├şm sa zabra┼łuje vzniku sklen├şkov├ęho efektu. V─Ćaka tomu bude mo┼żn├ę vyu┼ż├şva┼ą terasu takmer v ka┼żdom ro─Źnom obdob├ş.

Funkcie pergoly - Ochrana proti slnku

Chráni pred slnkom

Vetranie pomocou nat├í─Źania pergoly

Chráni a vetrá

Funkcie pergoly - Ochrana proti da┼ż─Ću

Chr├íni pred da┼ż─Ćom

Orientácia bioklimatickej pergoly

Pri v├Żbere bioklimatickej pergoly je d├┤le┼żit├ę d├┤kladn├ę zv├í┼żenie jej orient├ície, ─Źo m├í vplyv na mno┼żstvo prepusten├ęho slne─Źn├ęho ┼żiarenia. Odpor├║─Źan├í orient├ícia pergoly je tak├í aby bolo mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą pln├ęho rozsahu tienenia / zatv├írania lamiel pri z├ípade slnka.

Orient├ícia pergoly pre vy┼í┼íiu svetelnos┼ą

Priame slne─Źn├ę ┼żiarenie

vy┼í┼íia svetelnos┼ą

Orientácia bioklimatickej pergoly pre viac tienenia

Nepriame slne─Źn├ę ┼żiarenie

v├Ą─Ź┼íie zatienenie

Spriahnut├ę bioklimatick├ę pergoly

Spriahnut├şm 2 a viacer├Żch bioklimatick├Żch pergol sa dosiahne v├Ą─Ź┼íej plochy zatienenia. Ka┼żd├í zo samostatn├Żch aj spolo─Źn├Żch stojok pergol umo┼ż┼łuje odtok da┼ż─Ćovej vody.

Bo─Źn├ę spriahnutie pergol ISOTRA

Bo─Źn├ę spriahnutie

Predn├ę spriahnutie pergol ISOTRA

Predn├ę spriahnutie

Nato─Źenie lamiel pergoly

Ovl├ídanie je zabezpe─Źen├ę motorom Linak s line├írnym pohybom hriadele. Nat├í─Źanie lamiel pergoly pod uhlom 0┬░, 45┬░, 90┬░ a 140┬░ je naprogramovan├ę na 4 tla─Źidl├ích dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa. Zvy┼ín├ę 3 tla─Źidl├í sl├║┼żia na dodato─Źn├ę ├║pravy polohy lamiel ako celkov├ę otvorenie, zatvorenie alebo pozastavenie.

bioklimatická pergola v zavretom stave

Nato─Źenie lamiel o 0┬░

bioklimatick├ę pergoly - nato─Źenie o 90 stup┼łov

Nato─Źenie lamiel o 90┬░

Pergola s nat├í─Źac├şmi lamelami

Nato─Źenie lamiel o 45┬░

Natocenie lamiel pergoly 140 stupnov

Nato─Źenie lamiel o 130┬░

Farebn├ę prevedenie pergoly

Bioklimatick├ę pergoly dod├ívame v nasleduj├║cich ┼ítandardn├Żch RAL farb├ích: RAL 9010 biela, RAL 9006 svetlo strieborn├í, RAL 9007 strieborn├í, RAL 7016 antracitov├í, RAL 8014 hned├í, DB 702 svetl├í perle┼ąovo strieborn├í a DB 703 tmavo perle┼ąovo strieborn├í . Farba sa ur─Źuje pre kon┼ítrukciu a lamely samostatne bez cenov├ęho nav├Ż┼íenia – je preto vhodn├ę zv├í┼żi┼ą svetl├ę prevedenie strechy a tmavej kon┼ítrukcie. Pred objedn├ívkou si od n├ís vy┼żiadajte fyzick├Ż vzorkovn├şk v├Żrobcu.

RAL 7016 farba
RAL 7016 Štruktúra
RAL 7016 farba
RAL 7016 Mat
Vzorka farby RAL 9010
RAL 9010 Štruktúra
Vzorka farby RAL 9010
RAL 9010 Mat
Farby RAL 9006
RAL 9006 Štruktúra
Farby RAL 9006
RAL 9006
Farby RAL 9007
RAL 9007 Štruktúra
Farby RAL 9007
RAL 9007
farba VSER780 orientacna
RAL 8014 Štruktúra
farba VSER780 orientacna
RAL 8014 Mat
Vzorka RAL 7038
DB 702 Štandardná
RAL 7022 farba
DB 703 Štandardná

Na stiahnutie